BADANIA PRZESIEWOWE SŁUCHU UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Na początku marca w naszej placówce został zrealizowany Programu badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 współfinansowany przez UE.

Badania przeprowadzili lekarze, pracownicy Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

We wrześniu 2017roku odbyło się spotkanie informacyjne pracownika Instytutu z rodzicami uczniów naszej szkoły, mające na celu upowszechnienie wiedzy z zakresu występowania zaburzeń słuchu u dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Zainteresowani rodzice wysłuchali prezentacji, uzyskali materiały edukacyjne oraz otrzymali  deklarację zgody,  na podstawie  której  mogli zgłosić swoje dziecko na badania słuchu.

W naszej szkole było duże zainteresowanie rodziców badaniami słuchu swoich dzieci.
W marcu zostało przebadanych ok.50 uczniów z klas pierwszych. Badanie przesiewowe obejmowało badanie otoskopem oraz Platformą badań zmysłów.

Rodzice już wkrótce otrzymają wyniki badań swoich dzieci.

G.K

02.03.2018