przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
980062 odwiedzin
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 14 lutego 2018 r. piędziesięcioosobowa grupa dzieci, uczestników projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: „Przyszłość w naszych rękach – podniesienie kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie”, pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Głównym celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowania nauką, prowadzenia przez dzieci obserwacji i wykonywania eksperymentów. Dzieci z pasją wykonywały zadania w Centrum Nauki, obserwowały wyniki swoich działań i przy tym świetnie się bawiły. Poznały działanie sił fizycznych oraz wykorzystanie ich w różnych urządzeniach i wynalazkach. Wielkie wrażenie zrobiła na dzieciach wizyta w Planetarium Niebo Kopernika; obejrzeliśmy tam film pt. „Astronauta 3D” oraz odbyliśmy wirtualną podróż na Marsa.

Podczas szkolnych wyjazdów nasi uczniowie kształtują umiejętność właściwego zachowania się w miejscach publicznych oraz mają okazję do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami w sytuacjach pozaszkolnych. Nawiązują się nowe przyjaźnie i dzieci uczą się właściwego komunikowania się z koleżankami i kolegami. Wycieczka była w całości finansowana z funduszy projektu i dla dzieci bezpłatna. Dzięki takim formom pracy nasi uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, wzbogacać wiedzę i poszerzać horyzonty. 

B. Z.

A A A
14.02.2018
godz.22:07
 
kontakt