przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
875517 odwiedzin
Warsztaty aktorskie w klasie VI b

„Czas jest ulotnym motylem, co skrzydła grzeje w blasku mijającego dnia, by w końcu odfrunąć...”

Trudna to sztuka wypowiadania słowa, wygłaszania tekstu. Słowo ma kształt, zapach, dźwięk. Jest jak strzała, innym razem jak cichy poranek lub westchnienie. 7 listopada 2017r. uczniowie klasy VI b oraz pięcioro młodych recytatorów z klasy IV c i e mogli się o tym przekonać na warsztatach aktorskich poprowadzonych przez p. Hannę Kłoszewską, instruktora Ogniska  Teatralnego przy teatrze „Ochota”.

Nasze trzygodzinne spotkanie przebiegało w następujących etapach:

- rozgrzewka teatralna, zabawy dramowe, podczas których budziliśmy głos,  rozgrzewaliśmy mięśnie w aparacie mowy, m. in. posługując się łamańcami  językowymi czy mówiąc w niezrozumiałym języku.

- praca nad konkretnym tekstem literackim „Chodzi mi o to, aby język giętki…” miała charakter konkretnych zadań aktorskich

- próby interpretacji własnego tekstu / poezja i proza/ oraz tekstu przygotowanego na potrzeby audycji radiowej

Czas upłynął bardzo szybko w miłej atmosferze, niejednokrotnie okraszonej śmiechem, powagą i zamyśleniem. Potrafiliśmy twórczo i z zapałem podejść do zadań aktorskich, chociaż interpretacja tekstu wcale nie jest taka łatwa. Biorąc udział w zabawach i ćwiczeniach o charakterze teatralnym mogliśmy odkryć i wyzwolić w sobie nowe możliwości, talenty i uczucia, bez których nie można zrozumieć tekstu. Być kreatywnym to być otwartym. Wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwej kuźni talentów i pod kierunkiem p. Hani zdobyliśmy rzadką umiejętność odczytywania uczuć  i emocji zapisanych w tekście literackim, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Klasa VI b wraz z wychowawczynią

p. Anną Traczyk 


A A A
08.11.2017
godz.15:30
 
kontakt