11 listopada

11 listopada –  to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad historią naszego kraju.

Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie klas 2b, 3b i 5a pod kierunkiem pań: J. Winnickiej, E. Łażewskiej, M. Skrobosz, S. Cichal, J. Łukawskiej i K. Bednarskiej przygotowali 10 listopada 2017r. montaż słowno-muzyczny, który wprowadził całą społeczność szkolną w odległe czasy i przybliżył wszystkim niełatwą drogę odrodzenia się Polski po 123 latach niewoli. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały informacje historyczne, wiersze o tematyce patriotycznej oraz powszechnie znane, wzruszające pieśni patriotyczne: „Pierwsza brygada”, „Taki kraj”, "Żeby Polska”, „Polskie kwiaty”, „W domu ojczystym”, „Legendy”.

Pokaz tańca – polonez w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej, w niebanalny i przykuwający uwagę publiczności sposób, dopełnił całości. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanej uroczystości. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

Maria Skrobosz

11.11.2017