Sochaczew
I PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 7 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się I PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ dla uczniów klas 0 - III. Przegląd rozpoczyna obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Celem konkursu było wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, umacnianie świadomości narodowej, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność.

W przeglądzie wzięli udział następujący uczniowie:

• solistka z klasay I c -Anastazja Skrzynecka
  •  zespół z klasy II b-Thai Thu Ha, Paulina Miłkowska, Zuzanna Matusiak, Zuzanna Niegowska, Natalia Krzyżanowska, Julia Burzyńska, Pola Figut
  • duet z klasy II b-Paulina Miłkowska, Julia Burzyńska
  • zespół z klasy III b-Alicja Rejman, Alicja Marat, Natalia Morga, Piotr Pakuński, Jakub Miedziński, Szymon Kaszubowski
  • solistka z klasy III b Alicja Rejman
  • solista z klasy III c Dominik Cieśla
  • zespół z klasy III c Ania Myszkowska, Oliwia Radecka, Amelia Sitarska, Gabrysia Szmagała, Wiktoria Głodek
  • solistka z klasy III d Julia Brodowska
  • duet z klasy III e Dominik Białobrzeski, Kacper Jankowski
  • duet z klasy III e Ola Grzegorowska, Ania Wysocka
  • solistka z klasy III i Anna Bechcicka

Wszystkie występujące osoby wykazały się pomysłowością  i indywidualnością w doborze odpowiedniej piosenki   i pieśni patriotycznej oraz talentem muzycznym.

Występy oglądali zaproszeni goście na czele z panią Wicedyrektor Edytą Wróblewską oraz uczniowie naszej szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Mamy nadzieję, że przegląd wpisze się już na stałe w kalendarz imprez szkoły.

Karolina Makowska

Brygida Przydworska