Niezwykłe zajęcia historyczne

W czwartek 27 kwietnia uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w niezwykłych zajęciach historycznych w  Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie, współzawodnicząc z uczniami gimnazjum w różnorodnych zadaniach. Zajęcia przygotowała lokalna grupa rekonstrukcji historycznej Wesoła Kompania pod wodzą pana Łukasza Kowalskiego, z okazji 640 rocznicy uchwalenia Statutów Mazowieckich. Dzieci wzięły udział w różnorodnych konkurencjach: tworzyły gliniane kafelki, tkały krajki i pisały gęsimi piórami. Nie obyło się też bez konkurencji sportowych: szturmowanie zamku, czerpanie wody ze studni, przeciąganie liny i pojedynek na poduszki. Uczniowie otrzymali też słodki poczęstunek, który uprzyjemnił im oglądanie pokazu walk rycerzy z grupy rekonstrukcyjnej. Organizatorem imprezy, wraz ze wsparciem dyrekcji i nauczycieli Gimnazjum nr 2, była pani Anna Kowalska-Wątor. Była to dla dzieciaków ciekawa i nietypowa lekcja historii nie tylko Polski, ale i regionu, w którym mieszkają.

A.Z.

28.04.2017