Podsumowanie konkursów matematycznych dla klas 3 i 5

Matematyka jest jak nurt wody [...].
Zawiera oczywiście mnóstwo skomplikowanych teorii, ale logiczne zasady są proste.
Tak samo jak woda spada z wysoka najkrótszym możliwym torem,
matematyka płynie tylko jednym nurtem.
Wystarczy, że się człowiek uważnie przyjrzy, a dostrzeże ten tor.
Trzeba tylko dobrze się przyjrzeć.
Nic nie musisz robić.
Kiedy się skupisz i wytężysz wzrok, wszystko samo jasno ci się ukaże.
Na tym szerokim świecie tylko matematyka jest dla mnie taka życzliwa.

Haruki Murakami

Z okazji podsumowania konkursu matematycznego dla klas 3 i matematyczno - przyrodniczego dla klas 5, w piątek 28 kwietnia 2017r uczniowie z klasy 2a i 2f wyruszyli w matematyczną podróż po Polsce. Razem z zaproszonymi gośćmi odwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi: nasze ukochane miasto Sochaczew, zabytkowy Kraków, urocze miasteczko nad Wisłą- Kazimierz, nie zapomnieliśmy o naszej najważniejszej stolicy - Warszawie, byliśmy również w pachnącym piernikami Toruniu, a podróż zakończyliśmy nad Bałtykiem w Gdańsku. Uczniowie zaśpiewali wiele piosenek, przedstawili taniec dworski w pięknych strojach oraz wprowadzili w nastrój w skocznym walczyku. Uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna o pięknej Polsce oraz lokomotywa stworzona własnoręcznie przez uczniów.

Wiemy już, że "matematyka jest wszędzie! Tak już jest i nadal będzie", a na pamiątkę naszej wspaniałej podróży  "...każdy z nas gdzieś w sercu schował i co duszę cieszy - trochę wiatru, zapach ziemi, dźwięki polskiej mowy..."

Jolanta Gerasik
Marta Frej