„Tacy, jak MY” – spektakl o tym, co w życiu najważniejsze

16 listopada 2016 r. uczniowie klas piątych i szóstych z naszej szkoły udali się do „Domu Rzemiosła” na spektakl „Tacy, jak My”, przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji „Artens”.
„Tacy, jak My” to opowieść o młodym człowieku, który staje w swoim życiu po stronie „ciemnej mocy”. Gardzi ludźmi innej narodowości, źle ubranymi, kalekimi, chorymi, gardzi nawet swoją matką…. Jego świat, to świat gier komputerowych, w których na każdym poziomie musi udowadniać, że nie jest mięczakiem. Zło pociąga bohatera tak bardzo, że nawet życie drugiego człowieka staje się dla niego bezwartościowe…. do czasu. Bohater sztuki w pewnym momencie uświadamia sobie, że zło wyniszcza i wyrządzone komuś, może do nas powrócić. „Tacy, jak my” to mądra opowieść o tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Przestrzega przed obojętnością i egoizmem. Kilkukrotnie powtarzana na scenie maksyma „Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie”  zmusza do myślenia.
Dobrze, że spektakl o akceptacji mieliśmy okazję zobaczyć właśnie 16 listopada,  w dniu ogłoszonym przez UNESCO Międzynarodowym  Dniem Tolerancji.

B.S.

17.11.2016