przejdź do Sochaczew.pl
697948 odwiedzin
WIELKIE CZYTANIE

„ Goście i Czwórka czytają dzieciom i z dziećmi „

 

Gdy zegar na kościelnej wieży wybił godziną 11:00, rozpoczęło się wielkie czytanie książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”.

Imprezę otworzyła nastrojowa piosenka „Paaa…” W gościnnych progach kawiarni „Sweet Cafe” spotkali się mili goście. Zaproszenie do udziału w imprezie przyjął pan burmistrz Piotr Osiecki i  przewodnicząca Rady Rodziców Czwórki pani Anna Wątor.

Usłyszeliśmy panią dyrektor Ewę Malinowską, pana Piotra Maciągowskiego i panią wicedyrektor Beatę Lewandowską, która ostatnim rozdziałem pożegnała słuchaczy zgromadzonych na Placu Kościuszki.

Zaczytaliśmy się i zasłuchaliśmy w opowieść Adasia Niezgódki i razem z nim wyruszyliśmy na spotkanie ze słynnym Kleksem i jego Akademią. Płynęła opowieść z ust gospodyni kawiarni, z ust pierwszoklasistki, czwartoklasistów i szóstoklasistki. Świeciło słońce. Popłynęła melodia „Meluzyny" i zatrzepotały błękitne fale podczas tańca „Woda-wiatr” przygotowanego pod kierunkiem Małgorzaty Szyrle.

Wielkie czytanie znalazło uznanie u wszystkich słuchaczy i upłynęło w miłej, baśniowej atmosferze.

I tylko wiatr od czasu do czasu płatał psikusa podrywając do góry dumnie rozpostarte parasole na brązowym podeście cukierni „Sweet cafe”, jakby chciał nas wszystkich porwać na spotkanie z kolejną przygodą i czytaniem za rok…

Galeria zdjęć

 

Anna Traczyk

A A A
25.05.2016
godz.07:40
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość