Wycieczka do Torunia

Dnia 11.05.2016 r. klasy 2d i 2g odwiedziły malowniczo położone nad Wisłą - miasto Toruń. Program wycieczki był bardzo bogaty i atrakcyjny. Dzieci mogły podziwiać piękno Torunia płynąc statkiem po Wiśle. Następnie uczniowie   zgłębiali tajniki astronomii dzięki wizycie w Planetarium. Toruń jak wszystkim wiadomo słynie z pierników - dlatego też mali podróżnicy poznali recepturę tego smakołyku, a także samodzielnie mogli wykonać swój piernik. Historię tego średniowiecznego grodu przybliżył nam Pan Przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał o zabytkach Torunia. Dzieci ubogacone o nowe doświadczenia,  z pamiątkami, wróciły do Sochaczewa. Mam nadzieję, że miasto narodzin Mikołaja Kopernika będą często odwiedzać.

zdj. Monika Rybus, Dorota Orlińska

D. Orlińska