Polubić czytanie

W czwartek 12.05.2016 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego dla klas I pt. „Polubić czytanie”. Przez trzy miesiące, co tydzień dzieci stawały przed nowymi zadaniami. Zapoznały się z historią powstawania książek. Poznały  twórczości Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz wkroczyły w baśniowy świat braci Grimm. Na koniec każdego tygodnia zadaniem uczniów było wykonać pracę plastyczną dowolną techniką. Dzieci poznały pracę Miejskiej Biblioteki Publicznej i szkolnej biblioteki. Do zabawy z literaturą dziecięcą byli również zaproszeni rodzice. Została stworzona lista ulubionych tytułów naszych rodziców. Finałem było złożenie przez dzieciaki w obecności Dyrekcji, pań z biblioteki uroczystego ślubowania na wzorowego czytelnika szkolnej biblioteki.

mm

13.05.2016