„Patriotyczne” sukcesy

Liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w III Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”, który odbył się 5 marca w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasi artyści recytowali wiersze, śpiewali pieśni i piosenki związane z historią Polski, dawniejszą i bliższą naszym czasom, głównie z czasami II wojny światowej. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 12 marca w Sochaczewskim Centrum Kultury. I okazało się, że jury doceniło i nagrodziło kilkoro naszych uczniów. A oto oni:

Nagrody otrzymali:

- Hanna Garbacz, kl. 2b – wiersz „Kim też ja będę”

- Julia Kobylińska, kl. 4b – pieśń „Kolęda Warszawska”

- zespół: Kamila Łukaszewicz i Marta Łukaszewicz z kl. 4a, Otylia Stawicka i Adam Michałowski z kl. 5a – pieśń „Niepodległa, niepodległa”

- Maria Stasiak, kl. 5a – pieśń „Katyń 2010”

- Mateusz Nguyen, kl. 6c – wiersz „Dziś idę walczyć, mamo”

Wyróżnienie otrzymała:

- Marcelina Stasiak, kl. 1a – pieśń „O mojej Ojczyźnie”

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów.

MK

21.03.2016