Lekcja otwarta w klasie IIG

Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!

Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!

Tak słowami wiersza autorstwa Stanisława Karaszewskiego uczniowie klasy IIG  zachęcali  swych gości  do zdrowego odżywiania. 11 marca 2016 na ich lekcji gościli pani dyrektor Ewa Malinowska i nauczyciele pracujący w naszej szkole. Dzieci poznawały na zajęciach piramidę żywieniową. Rozmawiały o tym co należy jeść aby być zdrowym. Nie zapominały też o ważnym elemencie zdrowego stylu życia - aktywności fizycznej. Pod koniec zajęć z przygotowanych produktów same stworzyły piramidę zdrowia. Jak ważne są zdrowe nawyki żywieniowe wszyscy wiemy. Jak trudno pozbyć się nieprawidłowych też troszkę wiemy…  Temat jaki podjęli na lekcji otwartej uczniowie klasy IIG jest bardzo ważny i wcale niełatwy. Uczniowie pod wodzą swojej pani Doroty Orlińskiej świetnie sobie z nim poradzili.

Zajęcia odbyły się w ramach prac zespołu samokształceniowego nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Joanna Winnicka

12.03.2016