Z życia świetlicy – w krainie wierszy A. Frączek

W świetlicy szkolnej pierwszy tydzień marca odbył się pod hasłem: „W krainie wierszy Agnieszki Frączek”. Pani Agnieszka jest autorką licznych książek, opowiadań i wierszy dla dzieci. Świetliczaki zapoznali się z postacią pisarki oraz bliżej przyjrzeli się jej twórczości. Były to niecodzienne zajęcia pełne niespodzianek, alfabetycznych akrobacji, zabawy ze słowem. Twórczość pisarki wzbogaciliśmy poprzez wspólne wymyślanie rymów, układanie wierszy, dramę.

Na zajęciach plastycznych na podstawie wiersza A.Frączek „ Mój przyjaciel” dzieci malowały farbami portrety swojego przyjaciela, rozwijając  swoje umiejętności plastyczne.

W ramach podsumowania odbył się „Konkurs czytelniczo-recytatorski wierszy Agnieszki Frączek”. Udział w nim wzięło 17 osób. Z jej bogatej twórczości zaprezentowane zostały  m.in. następujące wiersze: „Zielono mi, „Mucha”, „Żaby na zakupach”, „Pączki”, „Na zakręcie”.

Poziom recytacji wierszy był bardzo wysoki. Uczestnicy konkursuprzygotowali się profesjonalnie i poradzili sobie znakomicie. Każdy z nich otrzymał nagrodę.

Tygodniowe zajęcia dotyczące twórczości Agnieszki Frączek sprawiły świetliczakom wiele radości, była to świetna zabawa z walorem edukacyjnym.

J.Klejna, M.Szewczak