Tydzień z Językiem Angielskim

W dniach od 22 do 26 lutego 2016 roku w naszej szkole trwał Tydzień z Językiem Angielskim. W tym czasie uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursach zorganizowanych zarówno dla klas młodszych jak i starszych.

Konkurs na flagę wybranego państwa (Anglia, Szkocja, Walia lub Irlandia Północna)

Klasy 1

3 miejsce – Weronika Nowak kl. 5d

Klasy 6

Patrycja Kmieć kl. 6a - wyróżnienie

Konkurs na hasło promujące naukę języka angielskiego

1 miejsce – Olimpia Woszczalska kl. 6c

2 miejsce – Adrian Buczek kl. 6e

3 miejsce  -  Julita Tymińska kl. 4c

Konkurs na najciekawsze przebranie za królową Anglii

Zofia Garbacz kl. 4b

Wszyscy nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili lekcje kulturowe o Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas 2-6 obejrzeli prezentację multimedialną, po której mieli za zadanie wykonać quiz, za który otrzymali oceny cząstkowe z języka angielskiego.

We wtorek 1 marca odbył się apel podsumowujący Tydzień z Językiem Angielskim. Uczniowie z klasy 4e pod kierunkiem p. Anny Pacholskiej i p. Jolanty Kaźmirowskiej przygotowali przedstawienie pt. „Welcome to Great Britain”, które w bardzo zabawny i interesujący sposób przekazało najważniejsze informacje o tym kraju. Nauczyciele mogli również skosztować słynnego angielskiego „apple pie”, czyli szarlotki.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

Anna Pacholska

Jolanta Kaźmirowska