Klasa I e i I i na wycieczce w Centrum Nauki Kopernika

W dniu 8 grudnia 2015 roku uczniowie z klasy I e i I i wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Głównym założeniem wycieczki było twórcze spędzanie czasu poprzez wzbogacanie wiedzy  z zakresu świata nauki i techniki. To co wyróżnia to miejsce i sprawia, że dzieci świetnie się bawią to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach dzieci mogły nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Uczniowie obejrzeli takie wystawy stałe jak: Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji, Strefa światła itp.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko.... dzieci dzięki tej wycieczce miały okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej dobrze się bawić.

Sylwia Borowiec, Renata Kacprzak

08.12.2015