721936 odwiedzin
Razem z Biblioteką Pedagogiczną cieszymy się z jubileuszu 70-lecia…

28 października 2015 r. miałyśmy okazję wraz z panią Dyrektor Ewą Malinowska wziąć udział w jubileuszu naszej ulubionej Pedagogicznej Biblioteki w Sochaczewie. Właśnie ta biblioteka jest dla każdego bibliotekarza szkolnego bardzo ważną instytucją, bo nas uczy, informuje o innowacjach pedagogicznych i inspiruje… Nauczyciele i studenci też mogą w niej znaleźć literaturę na każdy, interesujący ich temat. Mamy szczęście, że w naszym mieście działa taka biblioteka już 70 lat!

Całą imprezę uświetniły występy uczniów Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie, którzy wykonywali utwory Fryderyka Chopina oraz rewelacyjny wykład prof. dr hab. Grzegorza Leszczyńskiego (UW) o ponadczasowych wartościach w literaturze. Pan profesor przypomniał, że książki dla dzieci muszą być najlepsze z najlepszych, bo zła książka zniechęci do czytania, a to grzech najcięższy dla pisarza, wydawcy i bibliotekarza.

Gratulujemy naszym koleżankom – bibliotekarkom z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie filii w Sochaczewie tak pięknego jubileuszu i życzymy mnóstwa nowych książek, czytelników, energii, dobrych pomysłów i przede wszystkim – nowej siedziby w centrum miasta. Trzymamy kciuki!

Gratulacje z okazji 70-lecia istnienia biblioteki.

J. Dobkowska

29.10.2015