721935 odwiedzin
2c dobrze wie, jak zdrowo odżywiać się!

Jesień obfituje w bardzo smaczne i zdrowe owoce i warzywa. Niestety nie wszyscy je lubią.

W klasie 2c też jest kilku niejadków, ale wspólnie znaleźliśmy sposób jak fajnie je przygotować.

Zaczęliśmy od owoców zaklętych w słoikach. Uczniowie chętnie przystąpili do degustacji domowych dżemów: czereśniowego i śliwkowej nutelli. Oglądając nasze zdjęcia sami zobaczycie, który z naturalnych przysmaków cieszył się większym powodzeniem. Dzieci słusznie zauważyły, że z owoców można zrobić soki. Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci zgadywały z czego zrobiony jest sok, którego próbują. Wszyscy odgadli, że był to sok z jabłek. Następnie sami go zrobiliśmy! Niektórzy z nas pierwszy raz używali sokowirówki. Dlatego omówiliśmy zasady bezpiecznego korzystania z niej.

Jedno jabłko to około 100ml soku. Dzieci słusznie stwierdziły, że to bardzo mało, a właśnie tyle prawdziwego soku zwykle jest w napojach, które kupujecie reszta to woda, ulepszacze smaku i dużo cukru, który nie jest dla nas zdrowy.

My do naszego soku nic nie dodaliśmy, a wszystkim bardzo smakował! Tak jak warzywne sałatki, które wykonaliśmy samodzielnie dwa dni później. Kolorowe, pachnące, smaczne i przede wszystkim naturalne z mnóstwem witamin.

Mamy nadzieje, że nasze zdjęcia zachęcą was do kulinarnych doświadczeń.

Dziękujemy p. Krysi, która poczęstowała nas domowymi dżemami i sokiem.

Klasa 2c

z wychowawczynią