721936 odwiedzin
Uroczystość „Pasowania na ucznia”

"Wyruszamy w rejs do świata nauki"

W dniu 16 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

Zaproszenie na uroczystość przyjął Burmistrz Miasta Sochaczew - p. P. Osiecki, a także Poseł na Sejm RP - p. M. Małecki. Na uroczystości gościli również: Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Szkolnej Rady Uczniów, Szkolnej Rady Rodziców, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy obsługi szkoły.
Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęło się wystąpieniem dyrektor szkoły - p. E. Malinowskiej, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dziewczynki zauroczyły zebranych ciekawym układem tanecznym do piosenki, pt.: "Kolorowe kredki".
Po programie artystycznym Dyrektor Szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali na sztandar szkoły "...być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły...".

Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.
Na zakończenie uroczystości każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców jak również wszyscy uczniowie zostali obdarowani książkami  „Monografia Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka”.

S. Borowiec

17.10.2015