przejdź do Sochaczew.pl
695706 odwiedzin
Podsumowanie akcji prowadzonych w szkole

Nadszedł czas na podsumowanie akcji prowadzonych w szkole.

Ogólnopolska, ekologiczna akcja „Komputery za tonery” prowadzona była w naszej szkole od 2010 roku do czerwca 2015 r. Zbieraliśmy zużyte, puste kartridże po drukarkach atramentowych i laserowych. Do tej pory oddaliśmy 1027 dobrych kartridży, za które szkoła uzyskała kwotę w wysokości  1725 zł. 

Bardzo często zdarzało się, że dostarczane do szkoły były kartridże, które nie były w ofercie skupu, i koszt ich utylizacji przekraczał wartość „dobrych” kartridży.

W bieżącym roku szkolnym kończymy udział w tej akcji.

Za uzyskaną kwotę zostanie zakupiony komputer do pracowni komputerowej.

Wszystkim osobom, które wspierały nasze przedsięwzięcie bardzo, bardzo dziękujemy. Wśród  dostarczonych kartridży wiele paczek nie było opisanych. Tym osobom również bardzo dziękujemy.

W roku szkolnym 2014/15 akcję najbardziej wspierali: Bartosz Kapusta, Maja Kania, Zosia  i Hania Garbacz oraz  Weronika Sajnóg.

 

Drugą akcją prowadzoną w naszej szkole była akcja „Nakretka”. Zbieraliśmy plastikowe nakrętki, tak jak w ubiegłym roku szkolnym,  dla Zuzi. Uzbieraliśmy 54 worki po ok. 13 kg każdy, łącznie ok. 700 kg.

Dziękujemy wszystkim za wielkie serca i okazaną pomoc. Dzięki zebranym nakrętkom możliwa będzie dalsza rehabilitacja Zuzi.

Na wakacje, jak zwykle, przerywamy akcję ale od 1 września nowego roku szkolnego znowu zbieramy nakrętki. Liczymy na Was!

M. B. i M. Sz.

A A A
15.06.2015
godz.20:47
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość