Lekcja otwarta w klasie IId

5 maja 2015 uczniowie klasy IId i ich wychowawczyni Pani Monika Kędzierska gościli u siebie panią Dyrektor Ewę Malinowską i panią Wicedyrektor Beatę Lewandowską oraz nauczycieli  pracujących w naszej szkole. Tematem lekcji były „Rodzaje transportu”. Uczniowie rozwiązywali zagadki, czytali teksty popularno naukowe, dopasowywali różne pojazdy  do poszczególnych  rodzajów transportu. Byli bardzo aktywni, chętnie zgłaszali się do odpowiedzi. Zgodnie współpracowali w zespołach. Lekcja była bardzo ciekawa. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa „Posłuchaj i zakręć się wkoło”. Zabawa ta wzbudziła duże zainteresowanie nauczycieli obserwujących lekcje. Dlatego dla wszystkich tych, którzy chcieliby ją powtórzyć na prowadzonych przez siebie zajęciach oraz dla tych, którzy chcą ją poznać – dołączamy dokładny opis.

Scenariusz zajęć i opis zabawy opracowała pani Monika Kędzierska.

Zajęcia odbyły się w ramach prac zespołu samokształceniowego nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Joanna Winnicka

06.05.2015