przejdź do Sochaczew.pl
722592 odwiedzin
„SUPER MISJA SPECJALNA” - trzydniowa wycieczka na Mazury

W dniach od 20 kwietnia do 22 kwietnia klasy VIa i VIb wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego „Kulka”.

Kulka jest pięknie usytuowanym ośrodkiem w pobliżu Szczytna, nad jeziorem Łęsk. Zaraz po przyjeździe klasy uczestniczyły w zajęciach na powietrzu. Były to jazda na quadach po specjalnie przygotowanym torze oraz symulator lotów kosmicznych (tj. żyroskop). Mogliśmy wtedy poczuć się jak prawdziwi astronauci wyruszający w kosmos. Wieczorem, dzień podsumowała dyskoteka na terenie ośrodka.

Drugiego dnia, po pysznym śniadaniu, uczestniczyliśmy w zajęciach z survivalu, na których poznaliśmy sztukę przetrwania w trudnych sytuacjach, nauczyliśmy się rozpalać ogień bez zapałek, zbudować schronienie, znaleźć pożywienie i wodę. Następnie udaliśmy się do parku linowego, w którym świetnie się bawiliśmy przezwyciężając swoje lęki. Potem mieliśmy okazję strzelać do celu z broni paintballowej.  Po tych zajęciach mieliśmy czas wolny, aż do nocy, kiedy odbyła się nocna gra terenowa ,,Świetliki”. Polegała ona na wędrówce po ciemnym lesie, po trasie wyznaczonej przez świetliki. Dodatkowym utrudnieniem były zadania, które musieliśmy wykonywać w czasie gry.

Trzeciego, ostatniego dnia, uczestniczyliśmy w kolejnej grze terenowej „Ranny Lotnik”. Podczas niej musieliśmy opatrzeć rannego lotnika i przetransportować go w umówione miejsce, na wcześniej zrobionych przez nas noszach. Ostatnimi zajęciami, w których uczestniczyliśmy był podstawowy kurs samoobrony, na którym nauczyliśmy się obrony przed atakiem.

Z dobrymi humorami wróciliśmy do domów. To była naprawdę ciekawa wycieczka, podczas której odpoczęliśmy na świeżym powietrzu, zintegrowaliśmy się i miło spędziliśmy wolny czas.

Galeria zdjęć

 

Agnieszka Adamiak i Julia Pawłowska

A A A
23.04.2015
godz.19:27
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość