Na sygnale

W  czwartek 9.04.2015r. usłyszeliśmy sygnał karetki przed szkołą. Na szczęście nie po to, by  ratować czyjeś życie, ale żeby odwiedzić naszych pierwszoklasistów, którzy realizują projekt „Jestem bezpieczny w szkole i w drodze do szkoły”. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie karetki i posłuchać ratownika medycznego. Jedno z dzieci wcieliło się w role poszkodowanego i zajęło miejsce na noszach.  Następnie w  sali gimnastycznej ratownik medyczny przeprowadził pokaz pierwszej pomocy. Udzielił wskazówek jak należy wzywać pomocy. Zademonstrował zachowanie na miejscu wypadku przy poszkodowanym, a przede wszystkim mówił pierwszakom, że ratować każdy może. Mamy nadzieję, że nasze pierwszaki nigdy nie będą same w tak trudnej sytuacji, ale jeśli w takiej się znajdą,  będą wiedziały co mogą zrobić aby udzielić pierwszej pomocy.

A. W.

10.04.2015