ZAŚPIEWALI W RYTMIE ROCKA…

26 marca 2015r. po raz pierwszy w gościnnych progach Gimnazjum nr 2 odbył się Powiatowy Konkurs „W rytmie rocka”. Nie zabrakło na nim reprezentantów naszej szkoły. Wokaliści reprezentowali klasy od I do VI.

Nasza pierwsza solistka to uczennica klasy Ic Wiktoria Mitręga. Wiktoria żywiołowo zaśpiewała przebój Katarzyny Sobczyk „O mnie się nie martw” z 1964 roku.

Jako drugi wystąpił zespół wokalny z klasy IIa w składzie: Ola Wójcicka, Nel Krzemińska – Turek, Nadia Engelbrecht, Iga Marat i Ewa Rejman. Dziewczyny wykonały piosenkę „Konik na biegunach”. Pierwszy tę piosenkę wykonywał Michał Hochman, a było to w roku 1962r. Jednak ten przebój znany jest głównie z wykonania i aranżacji Urszuli.

Jako trzecie zaprezentowały swe umiejętności wokalne dziewczyny z IIIa: Maja Herc, Maja Ciągarlak, Kamila Łukaszewicz i Marta Łukaszewicz. Ten zespół wykonał piosenkę Czerwonych Gitar  „Ciągle pada” z 1974r..

Wszystkie wykonania rockowych przebojów uczniów klas I-III spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności oraz życzliwą oceną jury. Członkowie komisji konkursowej zwrócili uwagę na ogromną radość z jaką nasze młode wokalistki wykonały rockowe przeboje, na ciekawą aranżacje utworu „ Ciągle pada”, prawidłową dykcję i muzykalność.

Wszyscy uczestnicy z klas I-III otrzymali nagrody.

W drugiej grupie wykonawców reprezentowały naszą szkołę: Maria Stasiak z klasy IVa, która wykonała utwór „Powiedz, stary gdzieś ty był” z repertuaru zespołu Czerwone Gitary. Pierwsze wykonanie tej piosenki miało miejsce w 1964 roku i Klaudia Wójcicka, Julia Pawłowska i Natalia Buczyńska. Dziewczyny są uczennicami klasy VIb. Zaśpiewały piosenkę Katarzyny Sobczyk z 1966 roku „Nie bądź, taki szybki Bil”.

Obydwie nasze „doroślejsze” prezentacje zyskały aprobatę jury i zajęły trzecie miejsca.

Bardzo serdeczne gratulujemy wszystkim naszym reprezentantkom wspaniałych, ekspresyjnych wykonań starych, dobrych rockowych przebojów. W odczuciu uczestników i opiekunów była to świetna impreza, kolejne spotkanie z  piosenką. Tym razem o rockowym brzmieniu. Wokalistki do konkursowych zmagań przygotowały panie: Anna Olechniewicz, Maria Skrobosz, Ewelina Zatorska, Małgorzata Szyrle, Krystyna Bednarska, Joanna Winnicka. Dziewczynki z IIa bardzo dziękują pani Aleksandrze Zielińskiej za piękny sceniczny makijaż.

J.W.

26.03.2015