721935 odwiedzin
„Droga do sukcesu Izy”

Tradycyjnie, co roku, w naszej szkole odbywają się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe, których organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkursy rozpoczynają się eliminacjami szkolnymi, podczas których uczniowie muszą uzyskać odpowiednią ilość punktów, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, a następnie do etapu wojewódzkiego.

Konkurs organizowany jest z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie przyrodą, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Zwieńczeniem tych wszystkich zmagań jest otrzymanie tytułu laureata.

W naszej szkole wyzwanie to podjęła Izabela Grzybowska, uczennica klasy 6b, która została laureatką konkursu przedmiotowego z przyrody. Izabela wykazała się bardzo dobrą znajomością wiadomości przyrodniczych, umiejętnością logicznego i interdyscyplinarnego myślenia. Intensywna i twórcza praca Izabeli, pod kierunkiem nauczycielki przyrody pani Sylwii Palasik, została zakończona olbrzymim sukcesem, za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

Aleksandra Zielińska

Zdjęcie: Aleksandra Zielińska

„Nauka jest jak niezmierne morze.
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz.
Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować.”

Stefan Żeromski

18.02.2015