przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
738803 odwiedzin
Sukces Hani i Alicji!

Hania Garbacz z kl. 1b zajęła I miejsce, a Alicja Krasucka z kl. 2b III miejsce w powiatowym konkursie na reklamę wartościowej książki spoza kanonu lektur obowiązkowych „Tę książkę warto przeczytać!” Dziewczynki tak dobrze i brawurowo wykonały przygotowane przez siebie inscenizacje, że, co zdarza się bardzo rzadko, obie zostały laureatkami konkursu w najsilniej obsadzonej kategorii – klas młodszych szkół podstawowych. Hania zachęcała do przeczytania książki Julii Donaldson „Grufallo” o paskudnym potworze o pięknym sercu i duszy, a Alicja zaprezentowała historię o Sabale z książki Marcina Przewoźnika „Baśnie o aniołach”.
Prezentacje przygotowane przez dziewczynki przypominały minispektakle teatralne z kostiumami i muzyką – bo Alicja zagrała na wiolonczeli, a obie artystki miały na sobie pasujące do omawianych przez nich książek – kostiumy. Hania ubrana była w brązowy strój Grufalla z łuską na grzbiecie i mięciutkim sercem w kieszeni, a Alicja nosiła kostium starego górala Sabały z góralskim serdakiem, kierpcami i kapeluszem z muszelkami, a żeby podkreślić anielskość niesfornego Sabały, z ramion wyrastały jej anielskie skrzydła ;-)
Hani i Alicji gratulujemy i dziękujemy za tak mistrzowskie reprezentowanie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że znów zaczną szukać ciekawych książek do przyszłorocznego konkursu!
JDA A A
09.01.2015
godz.18:18
 
kontakt