przejdź do Sochaczew.pl
722875 odwiedzin
Z życia świetlicy...

W roku szkolnym 2014/2015 kontynuujemy projekt edukacyjny, pt.: "Otwieramy się na świat - poznajemy wybrane państwa", który przeznaczony jest do realizacji przez uczniów klas I - III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z historią, kulturą i obyczajami wybranych państw.
W miesiącu październiku poznaliśmy Hiszpanię. Podczas całego tygodnia dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych danemu państwu. Zostały zapoznane z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi Hiszpanii. Oglądały prezentacje multimedialne, czytały opowiadania hiszpańskie, słuchały muzyki, oglądały tańce - flamenco, paso doble, uczyły się podstawowych słówek w języku hiszpańskim.
Miały możliwość spotkania się z podróżnikiem - Panem Arturem Grzegorkiem, który odwiedził dzieci i opowiadał o swoich licznych podróżach do Hiszpanii. Mówił o zabytkach architektury hiszpańskiej, walkach byków (korrida), hiszpańskich klubach sportowych i zabawie "la tomatima".
Tydzień poświęcony Hiszpanii rozbudził w dzieciach postawę tolerancji i szacunku wobec innych kultur oraz chęć poznawania kolejnych państw.

Galeria zdjęćSylwia Borowiec
Mariola Modelewska - Kaźmirska

A A A
29.10.2014
godz.17:27
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość