przejdź do Sochaczew.pl
722726 odwiedzin
„Przeszłość na wyciągnięcie ręki”

W kolejnych dniach: 17, 18 i 19 września 2014 roku uczniowie wszystkich klas piątych wybrali się na XX Festyn Archeologiczny w  Biskupinie, na wycieczkę zorganizowaną w ramach projektu edukacyjnego „Nasze korzenie”. Naszą przygodę z przeszłością rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, oglądając wystawę „Świat historii nad Jeziorem Biskupińskim”. Kolejnym etapem spotkania z historią było zwiedzanie osady, w której można było zobaczyć jak żyli nasi przodkowie np. lepili gliniane naczynia, czy bili monety. Każdy miał okazję dotknąć narzędzi, którymi posługiwali się nasi przodkowie, a także posłuchać ciekawych opowiadań o zwyczajach i tradycjach panujących w osadzie.
Ostatnim etapem spotkania z przeszłości był krótki postój w Kruszwicy, aby zwiedzić Mysią Wieżę, tj. górującą nad miastem 32-metrową ceglaną wieżę - pozostałość zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego. ok. 1350 roku.
Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Ta żywa lekcja historii była naprawdę udana i z pewnością na długo pozostanie w pamięci piątoklasistów.

Galeria zdjęć

B.S.
fot. B.S., A. Kuliś,  p. M. Gala

A A A
20.09.2014
godz.19:32
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość