Działania

Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych

„Kto Ty jesteś? Polak Mały…”. Takimi słowami rozpoczął się w naszej szkole III Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych. W spotkaniu wzięło udział wielu uczniów klas 1-3.

Kampania BohaterOn

Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterOn – włącz historię! Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami.

Śladami Wielkiej Wojny

Już po raz czwarty, w przededniu 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas szóstych mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej i jakże atrakcyjnej lekcji historii na temat wydarzeń związanych z Wielka Wojną.

5 listopada 2019 roku gościliśmy w szkole pisarza z Sochaczewa, pana Michała Gołkowskiegoautora m.in. serii książek „Stalowe Szczury”, osadzonych w realiach I Wojny Światowej. Po wysłuchali krótkiej prelekcji uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczyniami udali się na historyczną grę terenową, zatytułowaną „Śladami Wielkiej Wojny”.

Historyczny pogrzeb majora Kozubowskiego

6 września w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbyła się uroczysta Msza żałobna za duszę majora Feliksa Kozubowskiego i dwóch nieznanych żołnierzy służących w obronie Sochaczewa w 1939r.

Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała pani dyrektor Anna Kuliś, poczet sztandarowy z opiekunami, oraz klasa 6 d z wychowawcą.