"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..."

WYCHOWUJEMY, BAWIMY, UCZYMY

• Każdy uczeń jest jednakowo dla nas ważny.
  • Będziemy wspierać każdego ucznia, by mógł się harmonijnie i wszechstronnie rozwijać.
  • Wychowamy człowieka wszechstronnie wykształconego, tolerancyjnego, otwartego na świat i wrażliwego na jego problemy, uczciwego, rozwijającego zainteresowania i potrafiącego osiągnąć sukces.

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi znajduje się w centrum miasta Sochaczew. Spełnia bardzo ważną rolę w środowisku. Jest nowoczesną  placówką oświatową, dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. W swoje progi zaprasza dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne.  Uczniowie przyjmowani są do szkoły zgodnie z zasadą  rejonizacji, która nie obejmuje uczniów niepełnosprawnych.  Uczniowie uczą się w przestronnym, dwupiętrowym budynku przy ul. Staszica 25 - uczniowie klas IV-VI  w starej części szkoły, zaś uczniowie klas młodszych w nowym skrzydle szkoły.

Nad uczniami czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dysponująca rozległą wiedzą i wymaganymi wysokimi umiejętnościami.  Nauczyciele uczą samodzielnego zdobywania wiedzy i rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Troszczą się o harmonijny rozwój każdego ucznia, stwarzają sytuacje, w których uczeń rozwija wszystkie sfery swojej osobowości. We wszystkich działaniach kierują się wyznawanymi wartościami oraz poszanowaniem praw i godności człowieka, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Wychowują uczniów w duchu tolerancji, uniwersalnych wartości moralnych,  humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Nauczyciele prowadzą koła przedmiotowe i zainteresowań, zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Tworząc warunki intelektualnego, emocjonalnego, społecznego, estetycznego i fizycznego rozwoju uczniów, przygotowują młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych. Ściśle współdziałają z rodzicami (którzy są sojusznikami nauczycieli, zwłaszcza wychowawców) oraz innymi partnerami zewnętrznymi wspierającymi szkołę w jej rozwoju. Nauczyciele systematycznie dokształcają się poprzez uczestnictwo w różnych formach doskonalenia wewnętrznego i zewnętrznego. Kultywowane są tradycje oraz ceremoniał szkolny, a wszystkim działaniom pedagogicznym i opiekuńczo - wychowawczym przyświeca dobro podopiecznych teraz i w przyszłości.

Szkoła  posiada wiele klasopracowni, dysponuje także gabinetami specjalistów. W szkole znajdują się pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią, świetlica, kuchnia ze stołówką, dwie sale gimnastyczne. Obecnie dobiega końca budowa nowej hali sportowej.
Wszystkie pomieszczenia szkolne są funkcjonalne i odpowiednio wyposażone, dostosowane dla osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy). Teren podwórka szkolnego jest ogrodzony. Obok budynku szkoły znajduje się plac zabaw, z którego chętnie korzystają najmłodsi uczniowie.

Jest to szkoła bezpieczna i przyjazna dla każdego ucznia, w której każde dziecko jest dostrzeżone i traktowane indywidualnie.

kalendarz wydarzeń
marzec 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
najnowsze zdjęcia

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie