Nasza szkoła "CZWÓRKA" oddana została do użytku dnia 1 września 1964 roku i otrzymała imię wielkiego pedagoga Janusza Korczaka. Jest Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego zbudowanym dzięki ofiarności społeczeństwa całego powiatu sochaczewskiego.

W dniu 27 kwietnia 1969 roku wręczono naszej szkole sztandar, ufundowany przez Komitet Rodzicielski szkoły.

Pierwszym kierownikiem szkoły był pan Zdzisław Bonecki, którego po wielu latach pracy zastąpiła pani Jadwiga Wachowska. Kolejnym dyrektorem szkoły była pani Anna Kaźmirska, która tę funkcję pełniła przez 19 lat.

Od 1 września 2008 roku dyrektorem szkoły jest pani Ewa Malinowska.

W momencie powstania szkoła nasza była nowoczesną placówką oświatową. Jednak z biegiem czasu stawała się zbyt mała, by mogła pomieścić coraz większą liczbę, wciąż przybywających uczniów. Dlatego też w 1984 roku władze naszego miasta przekazały szkole drugi budynek (pawilon) przy ulicy Niemcewicza, w którym uczyły się dzieci z klas I - III. (Budynek ten obecnie już nie istnieje.)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci niepełnosprawnych we wrześniu 2002 roku zostaje uruchomiony pierwszy oddział integracyjny - klasa pierwsza.

14 maja 2004 roku nasza szkoła uroczyście obchodziła Jubileusz 40-lecia.

24 lutego 2006 roku na dziedzińcu szkoły odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod rozbudowę naszej szkoły - skrzydła dla uczniów klas I - III, a 23 października 2006 r. na dachu naszej "czwórki" zawisła wiecha - symbol zakończenia prac przy stanie surowym budynku.

12 listopada 2007zostaje oddane do użytku nowe skrzydło szkoły, w którym uczyć się będą uczniowie klas młodszych. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele - Rady Miasta, kuratorium oświaty, duchowieństwa, samorządu powiatu sochaczewskiego oraz wielu sochaczewskich instytucji i organizacji społecznych. Rozbudowa szkoły trwała dwa lata.

W roku szkolnym 2010/2011 zakończony został remont starej części szkoły, w której uczą się dzieci klas 4 - 6. Odnowione zostały klasopracownie oraz sala gimnastyczna. Teraz budynek prezentuje się bardzo okazale i cieszy oko wszystkich odwiedzających naszą szkołę.

W roku szkolnym 2012/2013 dzięki staraniom i wsparciu finansowym wielu osób została rozbudowana i wyposażona w nowe sprzęty nasza "stara" kuchnia. Przybyło jedno okienko do wydawania posiłków oraz stoliki. Teraz wszystkie chętne dzieci mogą już jeść obiady w szkolnej stołówce.

13 kwietnia 2013 r ozpoczyna się  budowa nowej sali gimnastycznej.

23 i 24 maja 2014 roku szkoła uroczyście obchodziła Jubileusz 50 - lecia. Z tej okazji została wydana pierwsza monografia szkoły.

12 czerwca 2013 odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod budowę sali gimnastycznej.

1 września 2014  oddany zostaje do użytku nowy podjazd przed szkołą.

5 listopada 2014  nastąpiło uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznnej. Budynek spełnia marzenia uczniów.

Nasza szkoła wykształciła wielu wybitnych i wartościowych ludzi. W swej wieloletniej działalności zawsze na pierwszym miejscu stawiała dobro dziecka w myśl zasady szkoła dla ucznia, a nie uczeń dla szkoły. Pedagodzy i wychowawcy pracujący w szkole, przekazując rzetelną wiedzę wychowankom, wciąż doskonalą swoją wiedzę i podnoszą już i tak wysokie kwalifikacje. Praca wychowawcza z uczniami zawsze odzwierciadlała idee parona szkoły - Janusza Korczaka.

kalendarz wydarzeń
sierpień 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
najnowsze zdjęcia

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie