XXXIV edycja Małego Konkurs Recytatorskiego – etap szkolny rozstrzygnięty!

25.03.2014 uczniowie naszej szkoły kolejny już raz mieli szansę sprawdzić swoje możliwości w recytatorskich zmaganiach.

Od kilku tygodni chętne dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowywały się do występu, by jak najlepiej zaprezentować się przed komisją i pozostałymi uczestnikami.
W tym roku w szkolnej czytelni zgromadziła się mniej liczna niż zazwyczaj grupa uczniów.

Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Z klas I-III zgłosiło się 27 dzieci, natomiast uczniów klas IV-VI reprezentowała 13-osobowa grupa.

Młodsi uczestnicy wybierali najczęściej wiersze D. Gellner, J. Brzechwy, W. Chotomskiej, starsi chętnie interpretowali m.in. utwory D. Wawiłow, A. Asnyka, A. Mickiewicza.

Występom towarzyszyły silne emocje, jednak młodzi artyści starali się przełamywać tremę, by zaprezentować przed Komisją pełnię swych możliwości. Ocenie podlegały: dobór tekstu, jego interpretacja oraz kultura mowy.

Jurorzy, wysłuchawszy wszystkich uczestników, wybrali spośród nich najbardziej utalentowanych. To oni zmierzą się z rywalami z całej gminy, reprezentując naszą szkołę na kolejnym etapie Małego  Konkursu Recytatorskiego.

Klasy I-III

Adam Michałowski 3a

Wojciech Michałowski 1b

Alicja Krasucka 1b

Ewa Rejman 1a

Klasy IV-VI

Norbert Skrzypczyński 4c

Oliwia Kotlarz 4b

Aleksandra Żydowicz 4b

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

Natalia Cudak 2e

Przemysław Fortuna 1a

Natalia Grzeszczak 5e

Miłosz Bartkowski 4a

Weronika Szynert 2e

Zuzanna Wachowska 5a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Justyna Łukawska

26.03.2014