przejdź do Sochaczew.pl
572484 odwiedzin
W Miejskiej Bibliotece na konkursie wierszy Juliana Tuwima.

Recytacje konkursowe, wręczenie nagród w konkursie plastycznym, spotkanie z autorem…

14 listopada 2013r. sześcioro  laureatów szkolnego etapu konkursu recytatorskiego „Jeden najpiękniejszy wiersz” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną  znalazło się w siedzibie Biblioteki, biorąc udział w końcowym etapie konkursu.  Od godziny 10.00 do 15.00 dzieci  miały  okazję nie tylko do zaprezentowania przygotowanych przez siebie pod kierunkiem swoich  nauczycieli  wierszy Juliana Tuwima, ale również  do uczestniczenia w różnych innych zajęciach, które pracownicy biblioteki zorganizowali tego dnia.

W eliminacjach konkursu recytatorskiego Adam Michałowski  z klasy 3a otrzymał wyróżnienie za zaprezentowanie wiersza „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”.

Podczas rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „O rany Julek” Julia Marcinkowska  z klasy 3a również odebrała wyróżnienie za ilustrację do wiersza Juliana Tuwima „Idzie Grześ”.

Nasi uczniowie, podobnie jak inni uczestnicy konkursów, mogli podczas pobytu w Bibliotece: skorzystać z przygotowanego bufetu, przejrzeć książki  na półkach, zwiedzić wystawę nagrodzonych prac plastycznych,  wypróbować biblioteczne komputery, rysować, porozmawiać z kolegami i koleżankami z innych szkół.

Niewątpliwą atrakcją podczas wizyty  w Bibliotece stało się spotkanie autora z młodymi czytelnikami. Pani Agnieszka Frączek, znana pisarki książek dla dzieci,  wspaniale prezentowała swoje książki w trakcie rozmowy z młodymi czytelnikami, wykorzystując humor oraz edukacyjne walory wierszy.

Pracownikom Biblioteki Miejskiej  świetnie udało się połączyć w bibliotece zadania konkursowe z zabawą i edukacją.  Częściowo prezentują to zamieszczone w Galerii zdjęcia.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                                               E. Wyględowska

A A A
15.11.2013
godz.18:14
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość