Niezwykła lekcja z Jasiem Melą

W dniu 18 listopada 2013 r. uczniowie klas 5 i 6 wraz z wychowawcami udali się do kina „Mazowsze”, by obejrzeć film „Mój biegun” – biograficzną historię opartą na tragicznych wydarzeniach z życia Jaśka Meli – chłopca, któremu los najpierw odebrał brata, a potem kazał zmierzyć się z własną niepełnosprawnością. Bohater, będąc nastolatkiem, w dramatycznych okolicznościach stracił rękę i nogę, jednak nie przeszkodziło mu to stać się najmłodszym zdobywcą dwóch biegunów, a zarazem pierwszą niepełnosprawną osobą, która dokonała takiego wyczynu.Ta wzruszająca historia to dla nas wszystkich ważna życiowa lekcja, która uczy, jak tragiczne i bolesne doświadczenia można przekuć w zwycięstwo.

Uczniowie, śledząc losy chłopca, który podjął trudną ale zwycięską walkę o powrót do normalnego życia, mogli się przekonać, że ogromna determinacja oraz wsparcie ze strony najbliższych pozwalają pokonać własne słabości i ograniczenia. Postawa Jaśka Meli, który wykazał się tak ogromną siłą charakteru, z pewnością może stanowić wzór do naśladowania nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla każdego z nas.

Wierzę, że ta niezwykła opowieść poruszyła serca i umysły naszych uczniów, skłaniając ich do głębszych przemyśleń na temat życia ludzkiego, którymi będą się mogli podzielić podczas lekcji j. polskiego oraz lekcji wychowawczych.

19.11.2013