Z wizytą w „bajkowej” Łodzi

13 listopada 2013r. uczniowie klas 2a i 3b wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Z sympatyczną p. Anią – naszą przewodniczką - przebyli szlak „Łódź bajkowa”. Było to dla dzieciaków magiczne, pełne wrażeń spotkanie z bohaterami ulubionych bajek. Wśród kultowych ulubieńców rozpoznali Misia Uszatka, Plastusia, Małego Pingwina Pik-Poka, Wróbelka Ćwirka, koty: Filemona i Bonifacego oraz trzy misie: Kubę, Bartka i Misię. Nie obyło się bez spotkania z panem J.Tuwimem, który uważnie przyglądał się nam, siedząc na ławeczce na najdłuższej z ulic Łodzi  - ulicy Piotrkowskiej. Potem udaliśmy się do Muzeum Animacji Se-ma-for, gdzie przybliżono nam historię studia filmowego. Braliśmy też udział w warsztatach ucząc się sztuki animacji. To była bardzo ciekawa wycieczka.

m.s.

14.11.2013