Młodzi poeci do piór!

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie „Tomik Literacki Młodych Autorów” o tematyce przyrodniczej.

17 czerwca 2013r. w Zespole Szkół w Izabelinie nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu.

Finalistom przyznano dyplomy i nagrody w kategoriach: literackiej, edytorskiej i plastycznej.

Oto nasi zwycięzcy – uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni:

Maciej Dąbrowski, klasa V d, laureat -III nagroda literacka

Zuzanna Miłkowska, Olga Dłutek, klasa V a, wyróżnienie literackie

Weronika Nguyen, klasa V a, wyróżnienie plastyczne

Kacper Babulewicz, klasa IV e, wyróżnienie edytorskie

Trzynaste spotkanie z przyrodą i ekologią okazało się dla naszych uczniów szczęśliwe.

Ciepłe słowa do gości – laureatów, rodziców nagrodzonych uczniów oraz nauczycieli skierowała  p. S. Fadrowska-Adamczyk, organizator konkursu, p. A. Zych, dyrektor Zespołu Szkół w Izabelinie oraz Wójt Gminy Izabelin, p. W. Malarowski.

Cieszy nas fakt, że tomiki poetyckie wykonane przez uczniów, odwiedziły Bibliotekę Królewską w Kopenhadze, Biblioteki Północnych Włoch – Bolzano, Veronę, gościły w Gmachu Sejmu Rzeczpospolitej, na Targach Książki w Krakowie.

Czekamy na czternastą edycję konkursu! Tymczasem natura niech nadal otula nas swoim ciepłem, kolorami i inspiruje do twórczości.

Anna Traczyk

18.06.2013