Święto Patrona Szkoły

„Dzieci dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie”

Ta myśl Janusza Korczaka przyświecała tegorocznemu Świętu Patrona Szkoły w klasach I-III.

W ramach tego dnia w każdej klasie odbyła się lekcja z patronem. Wychowawczynie przypomniały postać pedagoga, pisarza, wychowawcy, jego życie, działalność i twórczość literacką oraz zapoznały dzieci z fragmentami utworów „Król Maciuś na bezludnej wyspie” i „Kajtuś Czarodziej”.

Postaci tych utworów i myśl Korczaka posłużyły uczniom do wykonania ciekawych prac plastycznych. Trzecioklasiści napisali interesujące opowiadania pt. „Moje marzenia”.

Najciekawsze prace plastyczne i literackie można podziwiać na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkoły.

mp

TRADYCJA KORCZAKOWSKA – NASZE SZKOLNE ŚWIĘTO

Święto Patrona Szkoły to tradycja „Czwórki”. W dniach 15-24.05.2013 roku klasy IV-V realizowały projekt poświęcony patronowi szkoły.

W ramach szkolnego święta dla poszczególnych klas przygotowano następujące moduły: „Tacy sami, a jednak różni”, „Prawa dziecka jednakowe dla wszystkich. Konwencja Praw Dziecka”, „Szczęśliwe dzieciństwo to zabawa i beztroska”.

Uwieńczeniem projektu stała się wystawa prac uczniowskich (literackich, plastycznych, fotograficznych, filozoficznych).

Nasza podróż w głąb siebie zaczyna się od dekalogu: „Co to znaczy pięknie żyć?” i wiedzie przez kącik plastyczny,  fotograficzny z wizerunkami bohaterów korczakowskich aż po prace literackie „Wyobraźnia bez granic”.

Ciekawa aranżacja, kolorowa i mądra - to zasługa dzieci. W kąciku patrona każdy znajdzie coś dla siebie!

Z góry, oczami wielkiej wyobraźni dobrego wychowawcy, patrzy Korczak ze swojego portretu. Jego słowa wciąż aktualne uczą szacunku dla innych.

Autorki projektu

i organizatorki wystawy