„Jedna z dziesięciu”

Dnia 16.04.2013 r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym „Jeden z dziesięciu” dla klas piątych. W turnieju wzięło udział po dwóch uczniów z każdej klasy. Uczniowie odpowiadali na pytania w trzech etapach. Po pierwszym etapie w rywalizacji zostało 6 osób, po drugim -  już tylko trzy.  Finalistką turnieju została uczennica klasy 5b – Magdalena Barlak (55 pkt), która wykazała się znakomitą znajomością przepisów i zasad ruchu drogowego.

Rywalizacja była zacięta. Dzielnie walczył Kacper Kopka z klasy 5a, który również uzyskał 55 punktów jednak nie zachował ostatecznie "szansy". I w takim, pięknym stylu jedyna uczestniczka turnieju pokonała 9 chłopców. Brawo Magda!

Turniej zorganizowały panie M. Bąkowska i M. Szygalska i one zapewniły uczestnikom nagrody. Finalistka otrzymała kask rowerowy i kamizelkę odblaskową oraz dyplom. Uczestnicy 3 etapu – długopisy i „smycze do kluczy”, a wszyscy uczestnicy opaski odblaskowe na rękę oraz słodycze.

Zapraszamy przyszłoroczne 5 klasy do udziału w turnieju za rok, a Magdzie GRATULUJEMY!

mb i msz

16.04.2013