Już po sprawdzianie!

Jak co roku w kwietniu szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do sprawdzianu. W tym roku 109 uczniów zmierzyło się z zadaniami testu. Dwóch szóstoklasistów było zwolnionych z pisania sprawdzianu. Jeden  z nich to laureat Konkursu Przyrodniczego.
Sprawdzian zawierał aż 26 zadań. Szóstoklasiści mieli też do rozwiązania 5 zadań otwartych z matematyki. A test rozpoczynał się tekstem Marii Nagajowej pochodzącym z poradnika „Sztuka dobrego pisania i mówienia”, do którego uczniowie musieli wykonać kilka pytań.  Trzeba było też dokładnie przeczytać i dokonać analizy wiersza J. Ratajczaka pochodzącego z tomu „Pierwsze wiersze”.
Na zakończenie sprawdzianu trzeba było napisać kilka zdań o poprawnej polszczyźnie i list do kolegi lub koleżanki  zachęcający  do przeczytania ciekawej książki. Jak dobrze, że ten pierwszy poważny egzamin w życiu szóstoklasiści mają za sobą...
em

04.04.2013