Mistrzowska lekcja tenisa stołowego

W ostatni piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawej, mądrej i pouczającej lekcji. W roli wykładowców wystąpiły tenisistki Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego: Natalia Partyka, Magdalena Szczerkowska, Natalia Gawrylczyk – Zielińska oraz trener i twórca sukcesów sochaczewskiego tenisa Bronisław Gawrylczyk.

Najpierw uczniowie wysłuchali informacji na temat  sportowych osiągnięć sochaczewskich tenisistek. Potem mogli zadawać pytania. Najszczegółowiej przepytali Natalię Partykę. Z wielką cierpliwością opowiadała o początkach swej kariery, o pasjach pozasportowych, a także o chwilach zwątpienia w czasie długoletniej pracy treningowej. Dla uczniów SP4 była to cenna lekcja wychowawcza. Dowiedzieli się  m.in., że „motywacja do wygranej jest ważna, ale motywacja do przygotowania jest niezbędna” (Joe Paterno).

Tenisistki zaprezentowały też swoje umiejętności  przy tenisowym stole. Do wspólnej gry zaprosiły ucznia naszej szkoły Maksymiliana Miastowskiego z klasy IIIb, który ma na swym koncie wiele osiągnięć w tenisie w swojej kategorii wiekowej.  Na koniec wszystkim chętnym zawodniczki złożyły autografy.

Spotkanie poprowadził mistrzowsko Sylwester Rozdżestwieński.

To wydarzenie długo pozostanie w pamięci uczniów „Czwórki”, a cenne wskazówki jakie usłyszeli, być może przyczynią się do osiągania sukcesów  w konkursach i zawodach, nie tylko sportowych.

Uczniowie i nauczyciele, uczestnicy mistrzowskiej lekcji bardzo serdecznie dziękują za poświęcony czas  mistrzyniom i ich trenerowi oraz życzą wielu dalszych sukcesów  w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Serdeczne podziękowania kierują do Pana Sylwestra Rozdżestwieńskiego za poprowadzenie spotkania.

Szczególnie wdzięczni są inicjatorom tej wspaniałej lekcji państwu Annie i Cezaremu Miastowskim.

J.W.

15.02.2013