Powiatowe Dni Retoryki

W Teresińskim Ośrodku Kultury odbyły się VII Powiatowe Dni Retoryki, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe i tematyczne. W jednej kategorii wystąpili uczniowie w wieku 6-9 lat, a druga kategoria dotyczyła dzieci w wieku 10-12 lat. W obu kategoriach wiekowych można było zaprezentować poezję lub przemówienie.

Dzieci młodsze reprezentowali przedstawiciele klasy II a, których przygotowała wychowawczyni Beata Oziemblewska.

W jury zasiedli reżyserzy i aktorzy, od dawna związani ze sceną warszawską.
Oprócz typowej konkurencji można było "rozgrzać" się przed występem pod okiem fachowca oraz wziąć udział w krótkich warsztatach dotyczących trudnej sztuki aktorskiej.

Konkurencja była silna, bo w szranki stanęło ponad 60 uczestników. Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż odnieśliśmy sukces.

W kategorii - poezja, dzieci 6-9 lat, nagrodę Brązowego Cycerona otrzymał Marcel Wojciechowski, a wyróżnienie otrzymała Marysia Stasiak. W kategorii - przemówienia szczególne wyróżnienie, za naturalną swobodę sceniczną otrzymał Patryk Sobkowicz, także z klasy II a.

Cieszymy się bardzo i życzymy im dalszych sukcesów .

bo

11.12.2012