przejdź do Sochaczew.pl
572484 odwiedzin
Świetlicowe działania we wrześniu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej

We wrześniu jak co roku wznowiliśmy spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej poświęconej bezpieczeństwu w Internecie. Oglądały filmy edukacyjne, pt.: „Owce w sieci” a następnie brały aktywny udział w pogadance na temat Internetu i korzystania z komputera. Wykonały prace plastyczne, pt.: „Plusy i minusy korzystania z Internetu”.                                   

Z wizytą w Straży Pożarnej

Zgodnie z kalendarzem imprez świetlicowych dzieci wzięły udział w wycieczce do Straży Pożarnej. Uczniowie poznali specyfikę pracy strażaków; obejrzeli sprzęt strażacki; weszli do wozu strażackiego a także przymierzyli strój strażaka. Strażacy wspólnie  z dziećmi zademonstrowali jak się udziela pierwszą pomoc. Dzieci były bardzo zadowolone z takiej wycieczki.                                                                                           

Świetlica sprząta świat

Uczniowie włączyli się do akcji, pt.: „Sprzątanie świata”., która w tym roku ruszyła pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę”. W piątek 21 września, dzieci uzbrojone w worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe pod opieką wychowawczyń ruszyły sprzątać świat! Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w tej akcji i posprzątały teren znajdujący się blisko szkoły!

S. B., M. Cz., M. M. – K.

A A A
23.09.2012
godz.18:24
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość