„Tę książkę warto przeczytać”

2 grudnia 2019 r. przekonywali nas o tym w bibliotece, uczestnicy szkolnych eliminacji konkursu „Tę książkę warto przeczytać”.

Konkurs ten ma na celu zachęcanie uczniów do czytania książek, rozwijanie nawyków czytelniczych, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanej książki, zachęcanie uczniów do aktywności twórczej oraz promowanie czytelnictwa.

Uczestnicy konkursu podczas krótkiej prezentacji zachęcali swoje koleżanki i kolegów do przeczytania najciekawszej ich zdaniem książki. Michalina Zwolińska z klasy 2 A zaprezentowała książkę „Misia i jej mali pacjenci” autorstwa Anieli Cholewińskiej – Szkolik, Aleksandra Olczak z klasy 2A– „Pewnego razu w Nibylandii” autorstwa Thorpe Kiki, Hanna Kaźmierczak z klasy 5 A– „Klub latających ciotek” autorstwa Rafała Witaka ,  Julia Jeznach z klasy 5 A– „Zabójcza zagadka chemiczki” autorstwa Sierry Jordi, Szymon Krawczyk z klasy 2 A - „Pax” autorstwa Sary Pennypacker, Tymon Orliński z klasy 3 B – „Teraz tu jest nasz dom” autorstwa Barbary Gawryluk, Hanna Garbacz z klasy 6B - „Eragon” autorstwa Christophera Paoliniego, Weronika Szajewska z klasy 6C - „Zosia z ulicy Kociej” autorstwa Agnieszki Tyszki.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. B.Stefaniak, p. M.Kułakowska, p.J.Dobkowska i p. K.Lewczuk. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i trudno było wybrać tę najlepszą. Ostatecznie  jury zdecydowało o następującym przydziale miejsc:

klasy 1-3

1. Tymon Orliński klasa 3B – I miejsce

2. Aleksandra Olczak klasa 2A – II miejsce

klasy 4-6

1. Hanna Kaźmierczak klasa 5A – I miejsce

2. Weronika Szajewska klasa 6C – II miejsce

Nagrodzeni będą reprezentować naszą szkołę podczas  XVII Powiatowego Konkursu „Tę książkę warto przeczytać”, który odbędzie się  29 stycznia 2020 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Piłsudskiego 69 w Sochaczewie.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji już za rok.

K.Lewczuk