Wieczornica jesienno- zimowa „ Księżycowa serenada”

„Jak nie kochać jesieni,

liści niesionych wiatrem,

w rytm deszczu tańczących…”

/ T. Wywrocki /

Wieczornica jesienno- zimowa

„ Księżycowa serenada”

18 listopada 2019 r. uczniowie z klasy VI c, VI e, VI d oraz V d pod kierunkiem p. A. Traczyk, przy współpracy p. A. Olechniewicz i p. E. Chaber, przygotowali dla gości - miłośników spotkań poetyckich oraz muzycznych, rodziców i nauczycieli- wieczornicę jesienno- zimową. „Księżycowa serenada” to uroczysta godzina poezji i muzyki w blasku świec. Z prawdziwą przyjemnością powitaliśmy na wieczorze p. wicedyrektor, Edytę Wróblewską, która ciepłymi słowami powitała grono zebranych osób.

Wieczór jesienny upłynął miło, nostalgicznie i przywołał na pewno niejedno wspomnienie. W blasku sączącego się światła świec usłyszeliśmy znane i mniej znane utwory poetyckie oraz muzyczne. „Księżycową serenadę” urozmaiciły fragmenty prozy. Program artystyczny uwieńczył kabaret pt. „Oszczędna rodzina”, który wywołał prawdziwy aplauz wśród publiczności. Młodzi artyści otrzymali dużo braw i podziękowań za swoją wrażliwość poetycką i chęć interpretowania utworów ciekawych, lubianych. Wszyscy uczestnicy spotkania – goście i nauczyciele – mogli podzielić się swoimi refleksjami przy słodkim poczęstunku. W znakomitym, trochę sentymentalnym nastroju, opuściliśmy szkołę, zanurzając się w jesienny zmierzch i myśląc zapewne, że poezja potrafi zjednać serca.

Anna Traczyk

Polonista