XIV Powiatowe Dni Retoryki

Dnia 6 listopada 2019 r. w Teresińskim Ośrodku Kultury już po raz kolejny odbyły się Powiatowe Dni Retoryki.

Jury ciepłymi słowami powitało uczestników konkursu – uczniów szkół podstawowych.

Po krótkiej rozgrzewce artykulacyjnej rozpoczęto przesłuchania. Młodych wykonawców oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: I – III, IV – VI i czterech kategoriach tematycznych: poezja, proza, kabaret, wystąpienie publiczne.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Kategoria POEZJA

Joanna Wilczyńska z V d,

Otylia Machcińska z V I C

Kategoria PROZA

Weronika Szajewska z V I c

Maria Mleczko z V I b

Eryk Chądzyński z V I e

Amir Takouchet z V I e

Kategoria KABARET

Maria Bolczak z V I e

Maciej Wasilewski z V I e

Przed ogłoszeniem wyników konkursu, uczestnicy obejrzeli film animowany „Poznańskie koziołki”. Zaraz po tym krótkim seansie filmowym, pojawiło się długo wyczekiwane jury i po omówieniu występów, przekazaniu cennych uwag i przemyśleń dla młodych artystów, przekazaniu podziękowań dla nauczycieli, uroczyście ogłosiło wyniki. XIV edycja konkursu retorycznego okazała się dla nas szczęśliwa! Zdobyliśmy nagrody w kategorii PROZA. Oto szczęśliwi zwycięzcy:

ZŁOTY CYCERON

Weronika Szajewska, klasa VIc, za fragment „Ani z Zielonego Wzgórza”

SREBRNY CYCERON

Maria Mleczko, klasa VIb, za fragment „Kuby i Buby”

BRĄZOWY CYCERON

Eryk Chądzyński, klasa VIe, za fragment „Mikołajka i innych chłopaków”

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym!

AT

06.11.2019