Czytamy po angielsku o jesieni...

Poczytajmy po angielsku… to akcja, dzięki której uczniowie mogą zapoznać się z literaturą anglojęzyczną.

Czytanie w języku angielskim daje wiele korzyści, przede wszystkim poznajemy nowe słowa, zwroty i wyrażenia, a także zwiększamy swoją płynność językową.

W minionym tygodniu czytelnicy biblioteki ze wszystkich klas 2 mieli okazję posłuchać czytania książek o tematyce jesiennej pt. „Peep inside a tree” oraz  „Are you there a little Fox?”. W czasie trwania akcji czytelniczej uczniowie oglądali karty obrazkowe, które ułatwiły zrozumienie omawianego tekstu. Dodatkowo  wzięli także udział w "jesiennych" grach i zabawach językowych, które pomagały utrwalić poznane słownictwo oraz sprawdzić rozumienie treści.

Akcja trwa dalej i będą do niej zapraszane kolejne klasy... Przygotowujemy, nowe ciekawe lektury, a więc - do zobaczenia w bibliotece :-).

Aleksandra Wiktorowicz

04.11.2019