"Czwóreczka" na meczu

Klub Kibica "Czwóreczka" na meczu

PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock - NMC Górnik Zabrze

We wtorek 24 września uczniowie szkolnego klubu kibica wyjechali do Płocka, aby na żywo obejrzeć mecz piłki ręcznej ORLEN Wisła Płock - NMC Górnik Zabrze. Tym razem zabrzanom nie udała się sztuka z zeszłego sezonu, kiedy to z ORLEN Areny wywieźli komplet punktów. ORLEN Wisła zwyciężyła pewnie 25:20. Uczniowie "czwórki" bardzo żywiołowo dopingowali szczypiornistów, nagradzając brawami efektowną grę w ataku. Klubowicze zaprezentowali również transparenty, przygotowane specjalnie na mecz piłkarzy ręcznych.

Celem wyjazdu było kształcenie pożądanych zachowań i postaw uczniów; sukcesu bez pychy, przegranej bez kompleksów, życzliwości wobec wygranych i przegranych, propagowanie zasad Fair Play, pokory oraz szacunku dla drugiego człowieka. W myśl zasady „Każdy inny, wszyscy równi” - kształtowanie u młodych ludzi postaw otwartości, tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka oraz integracja uczniów na poziomie klas. W wyjeździe uczestniczyły 22 osoby z klas 4–6. Organizatorami oraz opiekunami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Bartosz Targaszewski i Tomasz Malesa.

Mecz transmitowany był na antenie TVP Sport.

ORLEN Wisła Płock – NMC Górnik Zabrze 25:20 (14:8)

ORLEN Wisła: Morawski – Stenmalm 2, Matulić, Ruiz 2, Góralski, Piechowski, Susnja, Szita 5, Źabić 4, Mihić 4, Igropulo 2(2k), Czapliński, Mindegia, Mlakar 6

Górnik: Kazimier, Galia, Skrzyniarz – Bondzior 2, Daćko 4, Bis, Tomczak 2(2k), Sićko 2, Łyżwa 1, Sluijters, Czuwara 3, Pawelec, Bushkou, Gogola 4(1k), Kondratiuk 2

Bartosz Targaszewski