Zakończenie roku szkolnego 2018/19

„Jutro popłyniemy daleko,

Jeszcze dalej niż te obłoki,

Pokłonimy się nowym brzegom,

Odkryjemy nowe zatoki” / K. I. Gałczyński

19 czerwca 2019 r. rozległ się dzwonek, na który z niecierpliwością czekali uczniowie. Obwieścił koniec roku szkolnego.

Za nami rok pełen wrażeń, pełen dobrych myśli i marzeń.

Tego dnia w hali sportowej naszej szkoły zapanował wyjątkowy nastrój. Pani Dyrektor Anna Kuliś powitała gości  zaproszonych na uroczyste zakończenie roku szkolnego – pana Dariusza Dobrowolskiego, Wiceburmistrza Miasta Sochaczew, panią Anetę Bechcicką, przewodniczącą Rady Rodziców oraz panią Martę Basińską, zastępcę Przewodniczącej Rady Rodziców. Słowa powitalne pani Dyrektor skierowała również do wszystkich zgromadzonych na hali nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły głos zabrał Wiceburmistrz, p. D. Dobrowolski, a następnie przewodnicząca Rady Rodziców, p. A. Bechcicka. Po tych krótkich, ale jakże żywo przemawiających do wyobraźni słowach, wręczono nagrody oraz świadectwa z czerwonym paskiem uczniom klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Serdeczny uścisk dłoni pani Dyrektor oraz wychowawcy klasy był dowodem uznania sukcesu uczniów. Pan D. Dobrowolski wręczył  nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią w szkole. Otrzymali je Jędrzej Kuśmierczyk z klasy IV f, Nina Garbacz z klasy VI b oraz Maria Bolczak z klasy V e. Listy gratulacyjne ze wzruszeniem odebrali rodzice uczniów wyróżniających się w nauce i w zachowaniu.

Chwilą podniosłą i piękną, wpisującą się w tradycje naszej szkoły, jest przekazanie sztandaru klasom piątym oraz ślubowanie.

Krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas trzecich uświetnił uroczystość szkolną. Maja Chruściel z klasy V d wykonała układ taneczny do muzyki współczesnej, a atmosferę jeszcze bardziej rozgrzał tryumfalny „Marsz Radeckiego”. Pani Dyrektor oficjalnie dokonała zamknięcia uroczystości, życząc wszystkim miłych, niezapomnianych wakacji, a pozostali uczniowie odebrali z rąk wychowawców świadectwa.

W tak miłej atmosferze  rozstaliśmy się na długie dwa miesiące, by znów powrócić w progi szkolne, gdy przywoła nas pierwszy we wrześniu dzwonek. Wtedy ponownie zaczną się zapisywać puste, białe kartki nowymi przeżyciami. Tymczasem czeka na nas wakacyjna przygoda, góry, morze i przyjaciele. Cóż bowiem jest piękniejszego pod słońcem niż wakacje? Do zobaczenia na wakacyjnym szlaku.

zdj. B. Zakrzewska

Anna Traczyk