Z wizytą w Płocku

3 czerwca 2019r. uczniowie klas 1b i 1c wraz z wychowawczyniami wybrali się wycieczkę do Płocka.

Pierwsze kroki skierowali do ZOO, który jest ulubionym miejscem spacerów, wypoczynku i zabawy dla najmłodszych. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o mieszkańcach ogrodu, zwróciła również uwagę na unikalne okazy botaniczne. W mini-zoo dzieci spotkały zwierzęta gospodarskie: kózki, owieczki, świnki, króliki i drób ozdobny. W tym miejscu mogły karmić i głaskać te łagodne zwierzaki.

Potem dzieciaki udały się na niesamowitą lekcję -”Jak ubierają się zwierzęta?”. Miały okazję poznać różne pokrycia ciała zwierząt i ich funkcje. Dotykały skór, futer, piór, pancerzy oraz  żywych zwierząt, m.in.  węża, jaszczurki, legwana, żółwia i królika.

Po pobycie w ZOO aktywnie spędzali radosne i niezapomniane chwile w Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Aktywnie i zdrowo spożytkowali pokłady nieskończonej energii, ćwiczyli umiejętności manualne, jak również integrowali się z rówieśnikami. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

M.S