II miejsce - „Bezpiecznie Zdrowo Rowerowo”

5 czerwca  w Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie został przeprowadzony, dla uczniów klas piątych, III Szkolny Powiatowy Konkurs „Bezpiecznie Zdrowo Rowerowo”.

Konkurs miał  na celu popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu.

W konkursie uczestniczyły szkoły podstawowe z naszego powiatu oraz uczniowie ze Szkoły w Erminowie. Z każdej szkoły 4 osobowe drużyny (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) zmagały się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.

Część teoretyczna (w formie testu) zawierała zakres wiedzy o ruchu drogowym z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej. W części praktycznej każdy uczestnik miał do pokonania tor szybkościowy oraz tor sprawnościowy składający się z przeszkód: równoważni, ósemki, tarki, cieśni, slalomu, klocka, rynny.

Naszą szkołę reprezentowali: Maria Bolczak  kl. 5e, Hanna Garbacz kl. 5b, Eryk Chądzyński kl. 5e, Maciej Wasilewski kl. 5e

W ten upalny dzień naszym uczniom udało się uzyskać II miejsce. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni ale z medalami, pucharem, pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami. Byliśmy zadowoleni i usatysfakcjonowani, że  mogliśmy uczestniczyć w  świetnej zabawie.  Każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności i kondycję. Stwierdziliśmy, że z tą naszą kondycją to nie jest tak źle.

Gratulujemy!!

Mirosława Szygalska